Rólunk
A Viking Timing az immár 15 éves versenyrendezési tapasztalattal rendelkező Viking Sport Egyesületből vált ki, hogy saját versenyeiken eredményesen alkalmazott chipes időmérő rendszerrel lehetővé tegyék egyéb sportrendezvények színvonalas, megbízható chipes időmérését.
Célunk:
Versenyszervezőként tudjuk, hogy mekkora nehézséget jelent a kézi időmérés, az eredmények papíron történő számontartása. Kisebb versenyeken a költségvetésből lehetetlennek bizonyult a chipes időmérés kigazdálkodása.
Célunk ezért, hogy minden verseny számára elérhetővé, megfizethetővé tegyük a chipes időmérés lehetőségét, megkönnyítve ezzel a versenyszervezés legkritikusabb pontját, az eredmények kiszámítását, nyilvántartását, azonnali eredménylista nyomtatását.
A szoftver:
A rendszerhez tartozó szoftvert fiatal magyar informatikusaink fejlesztették ki és üzemeltetik, így lehetőség nyílik a mért versenyeken felmerülő egyéni igények kielégítésére.
Fejlődésünk:
Az elmúlt évtized tendenciáját figyelembe véve magyarországon is egyre nagyobb igény mutatkozik a chipes időmérés iránt az egyes sporteseményeken. Sajnos azonban a jelentős költségek miatt a szervezők gyakran anyagi korlátokba ütköznek ezért nincs lehetőségük alkalmazni a technológiát, így az továbbra is a nagyok kiváltsága marad, ami egy szinte behozhatatlan lépéselőnyt ad számukra. Ez teljesen érthető is, mivel ma már egyre több versenyző igényli, hogy ha kifizeti a nevezési díjat egy versenyen való indulásért, akkor pontosan és gyorsan tudják tájékoztatni a verseny rendezői az elért eredményéről, és olyan extra funkciókat biztosítsanak, mint a realtime kivetítés, egyedi fényképes oklevél készítése.
Egyesületünk ezt a prolémát felismerve alapította meg 2006-ban professzionális időméréssel foglalkozó vállalkozását, a Viking Timingot. Természetesen mint minden kezdet, ez is rengeteg nehézséget és kihívást tartogatott számunkra, többek közt a megfelelő hardware és szoftver kiválasztását. Az első két évben DAG System hardverét használtuk, és több elérhető szoftvert is kipróbáltunk saját versenyeinken. Azonban egyre több olyan funkcióra lett volna igény, melyek elkészíttetése újabb kiadásokat vonzott volna maga után. Így döntött vezetőségünk 2008 végén a teljes megújulás mellett. Ennek kapcsán megvásároltuk új IPICO típusú rendszerünket, melynek segítségével könnyő szerrel tudunk mérni akár futó, akár biciklis versenyeket. Emellett további jelentős előrelépést jelentett, amikor megbíztunk egy informatikus csapatot, hogy készítsenek egy olyan szoftvert, amely 100%-ig testreszabható bármilyen versenyre, illetve könnyen kiegészíthető újabb funkciókkal egyedi igények esetén. A csapat tagjai multinacionális cégeknél megszerzett sok éves szoftverfejlesztői tapasztalata, és a sportok iránti elkötelezettségük eredményeként jöhetett létre 2009 nyarára az időmérő szoftver.
Új rendszerünk 2009 tavaszán a veszprémi 6 órás Ultramarathoni Országos Bajnokságon mutatkozott be először, ahol hibátlan teljesítményt nyújtva segítette szervezői munkánkat. Az év során egy újabb Országos Bajnokság és néhány kisebb utcai futóverseny mellett sikeresen mértük le a Sopronban megrendezésre került Canicross Európa bajnokságot is. Ezen referenciánkat figyelembe véve nyertük meg a 2010-es Tájbringa Világkupa magyarországi állomásának mérési jogát, ahol ismét jól vizsgázott mind a redszer, mind a kiszolgáló személyzet is, így nem jelentett problémát a gyakran 40-50 km/h sebességgel beérkező versenyzők csoportja sem.
Módosítás: (2018. augusztus 27. hétfő, 19:47)